Strelecký trenažér vz.91 "TEST 1"

Pridané: 16.05.2021 / 14:19

Tak toto zaujímavé zariadenie sa mi podarilo zohnať z jedného armyshopu. Bez znehodnotených cvičných zbraní, bez návodu, bez dodatočných informácii, iba so zopár káblami...
Dáme najprv popis- trenažér umožňuje streľbu pechotnými zbraňami (pištoľ vz.82, samopal vz.61, samopal vz.58, odstreľovacia puška, pancierovka RPG-75, pancierovka RPG-7) na redukované terče vo vzdialenosti 10m od strelca.
Samotná vyhodnocovacia jednotka umožňuje ešte :
streľba v sérii po 1, 3, 10 výstreloch, alebo dávka ,v závislosti od vybratej a zapojenej zbrane samozrejme,vyhodnotenie celkového počtu bodov a ich celkovú hodnotu, polohu zásahu v terči, imituje zvuk výstrelu, umožňuje vybrať typ terča, dokáže zobraziť priebeh zamierenia pred výstrelom a dokonca aj imitovať rozptyl, dokáže vyhodotiť strhnutie zbrane pri výstrele, ďalej ešte obsahuje vlastný autotest, a elektronickú kalibráciu pri "nastreľovaní" zbraní.
Hmotnosť jednotky je cca 20kg, rozmery 32 x 22 x 52cm, napájanie 230V/ 50Hz a vypadá to tak, že celá jednotka je urobená minimálne v triede IP44.
V príslušenstve je držiak na papierový terč s elektrnikou a spínačmi pre led, jeden terč s kruhmi (v dosť biednom stave), kábel na napájanie terča, 2 prepojovacie káble ku zbraniam.
Potom sa tam ešte nachádzajú terčíky z plexiskla, ktoré sa upevňujú na vyhodnocovaciu jednotku, a to aby sme vedeli, kde sme sa trafili, alebo netrafili pri streľbe.
Na každý jeden typ plexisklového terča by mal byť aj jeden totožný papierový, takže si môžeme vybrať, na aký terč a akú redukovanú vzdialenosť môžeme strieľať.
Uprostred terča sa nachádza trvalo svietiaca infra led dióda, a ešte je tam vypínateľná červená dióda, tá simuluje buď blikaním, alebo trvalým svitom (voliteľné) streľbu nepriateľa. Alebo pre blbých približný stred terča. :)
O tom ako celý systém funguje a čo potrebuje k svojej funkcii napíšem nabudúce...

Fotogaléria (10)

Štatistiky

Návštev celkovo: 42425

Návštev týždeň: 286

Návštev dnes: 40

Podpora

Náklady stránky na rok 2024 Vyzbierané/Cieľ
1 € / 110 €

Odkazy

www.hodosik.sk www.zelenavlna.com www.wftw.nl www.om3kdx.webnode.sk www.cryptomuseum.com http://rf-10.nazory.cz/