RF-10 , РФ-10

Pridané: 03.02.2023 / 12:24

Podarilo sa mi zohnať do zbierky jednu zaujímavú variantu rádiostanice RF-10. Ide o radiostanicu s popisom (návodom) písaným v azbuke, tj v ruskom jazyku. Respektíve o plechový obal (kryt) radiostanice.
Jedinú reálnu info, ktorú sa mi k tomu podarilo zistiť, že bola vyrobená menšia séria takýchto obalov, a to pravdepodobne pre účely exportu a na nejaké medzinárodné cvičenie.
Na nete sa sem tam tento obal (vždy v top stave a nepoužitý) objaví, a natrafil som aj na obal na akumulátor s ruským návodom, pravdepodobne dodatočne vytlačeným na štandartný obal, ale na opačnej strane, takže na jednej strane boli popisky české, a na opačnej ruské. Takúto batériu sa mi ale nepodarilo zohnať.
A aby to nebolo málo, natrafil som aj na zopár kusov takýchto obalov (radiostaníc) s popismi v angličtine. Na takúto variantu som ale nanašiel už žiadne info, niekde sa aj vyskytovalo video rozbaľovanie kompletnej takejto súpravy, kde bol aj anglický návod a dokumentácia, takže pravdepodobný je jedine zase len nejaký ten export do spriatelených krajín za dôb minulých.
Fotky batérie, a anglickej varianty, nakoľko nemám súhlas ich autorov, tu zverejnovať nebudem, no dajú sa dohľadať v mojich odkazoch na iné stránky.
Odlišnosti ruskej verzie naproti originálnej radiostanici:
-farba obalu je mierne odlišná, akoby bledšia a menej lesklá, no spoznať to ide iba porovnaním vedľa seba
- nieje zafabrený nabielo orientačný bod nad batériou
-font písma je mierne iný
ináč je rozmerovo a funkčne úplne rovnaký ako originál. Jedná sa o variantu s okrúhlymi úchytmi na popruhmi - všetky dostupné ruské panely sú takejto varianty.
Ak by mal k týmto zahraničným variantám RF-10 niekto viac zaujímavých informácii, nech sa mi ozve do emailu, alebo napíše príspevok do diskusie.

Samotnú radiostanicu tu popisovať nebudem, už sa o nej popísalo myslím dosť, tak to tu nebudem zbytočne zahlcovať. Viac technických info je aj tomto odkaze .

Fotogaléria (6)

Štatistiky

Návštev celkovo: 42425

Návštev týždeň: 234

Návštev dnes: 0

Podpora

Náklady stránky na rok 2024 Vyzbierané/Cieľ
1 € / 110 €

Odkazy

www.hodosik.sk www.zelenavlna.com www.wftw.nl www.om3kdx.webnode.sk www.cryptomuseum.com http://rf-10.nazory.cz/